Buklett

Plakat

 

 

The Body Shop Eesti toetab Tartu Laste Tugikeskuse tööd laste seksuaalse ekspluateerimise vastases tegevuses*

The Body Shop Eesti on toetanud Tartu Laste Tugikeskust meie tegevuses laste ja noorte seksuaalse ekspluateerimise ennetamisel.

2010. a jaanuaris kandis The Body Shop Eesti Tartu Laste Tugikeskusele 30400 EEK, mida me kasutasime, et kaasfinantseerida osalemist rahvusvahelisel turismimessil Tourest 2010, teavitamaks messil osalevaid turismifirmasid ja külastajaid- potentsiaalseid turiste- laste seksuaalsest ekspluateerimise probleemidest turismis. Messiboksis oli meil üles pandud nii The Body Shop Eesti kui ka Tartu Laste Tugikeskuse plakatid ja bannerid, levitasime vastavateemalisi voldikuid ning demonstreerisime videofilme.

Saadud toetust oleme kasutanud veel laste väärkohtlemise ning laste seksuaalse ekspluateerimise vastaste loengute finantseerimiseks 2010.a. I kvartalis.

 

 

 

PRESSITEADE

 

Stop Sex Trafficking of Children and Young people.

 

The Body Shop alustab koostöös ECPAT International´iga rahvusvahelist kampaaniat “Stop Sex Trafficking of Children and Young people”. Kampaania eesmärgiks on ühiskonna teadlikuse tõstmine probleemi olemasolust ja vahendite kogumine, et aidata seksuaalselt väärkoheldud lapsi ja noorukeid.

 

Inimkaubandus on maailmas suuruselt kolmas  ja kiiresti kasvav kuritegevusharu. Maailmas kasutatakse seksikaubanduses ära 1,8 miljonit last. Kuigi arvatakse, et kaubitsejate põrandaaluse tegevuse tõttu võib see number olla palju suurem. Aruanded näitavad, et enamike inimkaubitsejate kõige tõenäolisem eesmärk on ohvrite seksuaalne ärakasutamine. Inimkaubitsemine toimub kõikides maailma riikides. See pole ainult vaeste riikide probleem. Inimkaubandus ja seksuaalne väärkohtlemine on probleemiks ka Eesti ühiskonnas.

 

The Body Shop kampaaniapartner Eestis - Tartu Laste Tugikeskus on rahvusvahelise ühingu ECPAT (End Child Prostitution, Child Pornography and the Trafficking of Children for Sexual Purposes) partnerorganisatsioon Eestis.  Tartu LasteTugikeskus on alates 1997.a. aktiivselt tegutsenud laste seksuaalse ekspluateerimise ennetustöös.

 

Kampaania raames toob The Body Shop turule uue Soft Hands Kind Heart (hind: 142.-) kätekreemi. Iga müüdud toote pealt annetatakse 100 krooni Tartu Laste Tugikeskusele seksuaalse väärkohtlemise laps-ohvrite abistamiseks, laste ja noorte seksuaalse ekspluateerimise ennetamiseks, seksuaalkasvatuse  ning lastega töötavate spetsialistide koolitamiseks.

 

 

Lisainformatsioon:

 

The Body Shop PR Eestis:

Lifebeach Productions

Tel: 648 49 02

thebodyshop@lifebeach.ee

www.thebodyshop.ee