Moldova- Eesti koostöö seksuaalselt ja füüsiliselt väärkoheldud laste abistamisel

Eesti arengukoostöö ja humanitaarabi raames viib Tartu Laste Tugikeskus Eest Välisministeeriumi rahastusel läbi projekti "Moldova-eesti koostöö seksuaalselt ja füüsiliselt väärkoheldud laste abistamisel", kestusega 1. oktoobrist 2013 kuni 30. juunini 2014.

Moldova-poolseks partneriks on Moldova riiklik laste väärkohtlemise ennetamise keskus, mille juhataja on Daniela Simboteanu.

12.-13. novembril 2013 osalesid Lõuna Ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Raul Heido ja Tartu Laste Tugikeskuse juhataja Lemme Haldre Moldovas (Chisinau) rahvusvahelisel konverentsil "Sotsiaalne vastutus laste kuritarvitamisel, hooletusse jätmisel ja ekspluateerimisel".

Projekti käigus toimub 4-päevane koolitus Moldova spetsialistidele, kaks Moldova spetsialistide õppevisiiti Eestisse, neist üks suunatud õiguskaitseasutuste töötajatele ning teine psühholoogidele ja sotsiaaltöötajatele. Eestis külastatakse õiguskaitse- ja lasteasutusi ning osaletakse Eesti-Valgevene-Moldova lastevastase vägivalla teemalisel ühisseminaril.