Valgevene-Eesti koostöö väärkoheldud laste abistamiseks

Eesti arengukoostöö ja humanitaarabi raames viib Tartu Laste Tugikeskus Eesti Välisministeeriumi rahastusel läbi jätkuprojekti 2013.a. Eesti-Valgevene ühisprojektile "Medali kaks külge". Jätkuprojekti nimi on "Valgevene-Eesti koostöö väärkoheldud laste abistamisel" ja see kestab 1. oktoobrist 2013 kuni 30. juunini 2014.

Valgevene poolseks partneriks on MTÜ "Lapsed pole väärkohtlemiseks", kellega on Tartu Laste Tugikeskus olnud pikki aastaid koostöös ja mille juht on Margaritha Prjakhina.

Projekti käigus viisid Tartu Laste Tugikeskuse spetsialistid Lemme Haldre ja Malle Roomeldi ning Lõuna Ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Raul Heido Valgevenes läbi kaks kahepäevast koolitust Valgevene spetsialistidele laste väärkohtlemise teemal. Ühe koolituse samal teemal viisid Valgevenes oma spetsialistidele läbi MTÜ "Lapsed pole väärkohtlemiseks" spetsialistid.

Projekti käigus toimub 2014.a. juuni algul Valgevene spetsialistide õppevisiit Eestisse, mille käigus külastatakse õiguskaitse- ja lasteasutusi ning osaletakse Eesti-Valgevene-Moldova lastevastase vägivalla teemalisel ühisseminaril.